Oczywiście nie wierzę w krakanie, fatum, choć słyszałem kiedyś poradę, by nie mówić o pewnych swoich planach, bo siła złego (Złego?) korzysta z okazji i utrudnia ich ziszczenie się. Fatum nie ma, ale działanie szatana istnieje i dziś nie trzeba być specjalnie przenikliwym prorokiem, by przepowiedzieć  kilka faktów, które wynikają ze znanych strategii pewnych sił ideologicznych, pragnących osłabić chrześcijaństwo w Polsce.

We wrześniu można było przeczytać taki oto artykuł na iswinoujscie.pl (moje wytłuszczenia):

iswinoujscie.pl • Wtorek [09.09.2014, 11:54:28] • Świnoujście

Już w piątek Kongres Kobiet

W dniu 12.09.2014 do Świnoujścia zawita Regionalny Zachodniopomorski Kongres Kobiet – „Nawigracje”. W programie przewidziane są warsztaty aktywności obywatelskiej poświęcone działaniom antyprzemocowym i antydyskryminacyjnym.

Odbędą się lekcje równości w gimnazjum oraz rada pedagogiczna - Czego nie/uczy szkoła? Debata o roli szkoły w wychowaniu społeczeństwa otwartego, tolerancyjnego, o tym jak szkoła buduje umiejętności społeczne. Współpraca ZCDN {Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli – przypis M.P}; dyr. Urszula Pańka, Agnieszka Gruszczyńska, Piotr Lachowicz. Opieka; ZCDN.

Na świnoujskim Placu Wolności o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie pod tytułem „WOLNOŚĆ NA PLACU WOLNOŚCI”. Zaproszeni goście: Kazimiera Szczuka, Barbara Nowacka, Ewa Koś, prof. Agata Zbylut, dr Anita Kucharska-Dziedzic, Katarzyna Piekarska, Elżbieta Jachlewska, dr Maciej Duda, Joanna Agatowska, oraz prof. Renata Ziemińska, Inga Iwasiów, a także mieszkanki naszego miasta Hanna Żurawska, Ada Miller, Arabella Wojtasiewicz.

Będzie można zakupić książki Wydawnictwa Czarna Owca i Krytyka polityczna. Spotkanie urozmaici pokaz brazylijskiej sztuki walki w wykonaniu Grupo Capoeira Brasil Polonia Mestre Marcao ze Świnoujścia

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Świnoujścia

W cytowanym tekście z portalu wytłuściłem charakterystyczne pojęcia związane z feminizmem oraz gender, a także nazwiska związane z ruchami społecznymi i politycznymi, głoszącymi te idee, a B. Nowacka jest ważnym politykiem partii posła z Biłgoraja, który zasłynął z pikietowania siedzib biskupów polskich. K. Szczuka została zapamiętana z drwiny z kalekiej Madzi Buczek z Radia Maryja, jest znaną promotorką „praw kobiet”, nie do przyjęcia przez Kościół.

Jak to wyglądało? Pod namiotami wypożyczonymi przez władze miasta (!) zasiadły wymienione wyżej panie (nie było poseł Piekarskiej) i przez mikrofon zaczęły wieść monologi filozoficzno-historyczne, a słuchało ich ok. 20-30 osób (!), głównie w starszym wieku. Była także grupa narodowców, stojących w milczeniu i trzymających transparent z hasłem: „Feminizm to nie jest głos polskich kobiet”. Zaznaczę, że 2-3 z nich wystąpiło do dyskusji z paniami z lewicy, ja do rozmowy wybrałem pewną archiwizującą spotkanie kobietę, a polemizowałem z nią na temat aborcji i gender, nawet dość długo.

Cytowany przeze mnie tekst z iswinoujscie.pl opatrzono komentarzami internautów i muszę zaznaczyć, że były wyjątkowo umiarkowane jak na to forum (pełny zapis proszę odnaleźć wpisując tytuł w Google). Zacytuję kilka bez zmian w pisowni:

Gość• Czwartek [11.09.2014, 09:26:04] • [IP: 79.190.205.***]

Ręce precz od naszych dzieci !! Chcę zostac powiadomiona przez dyrekcje, czy w gimnazjum mojego dziecka bedzie lekcja indoktrynacji politycznej, gdyz moich dzieci na spotkanie z Kazimiera Szczuka and company nia nie puszcze !!

Gość• Czwartek [11.09.2014, 09:32:47] • [IP: 79.184.121.***]

Zdecydowanie sprzeciwiam sie sprzedawaniu poradnikow erotycznych i podrecznikow ateizacji w uczniom w gimnazjum{prawdopodobnie sprzedawano tylko na Placu Wolności – przypis mój, M.P.}

Gość • Środa [10.09.2014, 20:18:36] • [IP: 83.25.89.***]

Te kobiety powinny się zająć swoimi dziećmi i rozwiązywaniem swoich problemów a nie pchać do polityki w naszym mieście nie potrzebujemy feminizmu i szerzenie idiotycznej teorii gender. Zepsucie samo idzie z zachodu nasze polskie kobiety powinny być dobrymi kochającymi żonami i matkami a nie rozczarowanymi życiem feministkami, które głoszą mocno zafiksowane idee o których nie maja pojęcia. Niech się same nauczają we własnym gronie a do szkół oczywiście, że nie maja wstępu, nauczyciele tez nie mają obowiązku uczestniczyć w takich bzdurnych pseudo radach. Te panie mogą coś tam między sobą ewentualnie pogawędzić i to jest wszystko, dozwolone od lat 18, od naszych dzieci proszę się trzymać daleko... nie ten adres, na placu kościelnym takie bzdury, niestosowne i niegrzeczne

Usiłowałem dowiedzieć się, czy doszło do owej rady i lekcji równości w gimnazjum (nie napisano, w którym), ale do dziś nie wiem. 

Marek Parafialny (2 X 14)

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.