Duch Święty, owoc Miłości Boga Ojca i Syna Bożego. Jak relacja może być piękna, rodząca nową OSOBĘ, nowe ISTNIENIE – Ducha Świętego. Ty, Boże, dałeś nam też taką możliwość. Każda relacja  żona – mąż może zrodzić nowe ŻYCIE, nową Osobę. Podzieliłeś się tą zdolnością RODZĄCEJ OSOBY, płodnej miłości z człowiekiem. Nasza ludzka miłość także rodzi osoby. Co my robimy z tym darem?

Czasem mam wrażenie, że ludzi zajmuje głównie rozpamiętywanie przeszłości lub snucie planów na przyszłość. Jedni drugim składają obietnice bez pokrycia. Ksiądz Kancelarczyk pyta: Czego potrzebujesz? Tu i teraz. Nie warunkuje niczym swojej pomocy, nie obiecuje, tylko działa w teraźniejszości. Mocno stąpa po ziemi, ale wydeptuje drogę do nieba. Drogę, na której widnieją ślady małych stópek. (Dominika Chorosińska)

Ks. Tomasz Kancelarczyk – pomysłodawca i prezes Fundacji Małych Stópek oraz współorganizator szczecińskiego Marszu dla Życia. Propagator Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Od wielu lat pomaga kobietom, które stoją przed dramatyczną decyzją o aborcji. Nie ocenia, lecz pomaga, robi wszystko, by zmieniły decyzję i urodziły dziecko. A potem też otacza opieką, aż mama z dzieckiem zaczynają sobie radzić.

To normalne, że kobieta, która nie doświadczyła miłości, pójdzie za każdym mężczyzną, który ją przytuli, okaże minimum zainteresowania. Wiele prawdy i mądrości życiowej jest w zdaniu, które często powtarzam: gdyby inaczej wyglądało nasze dzieciństwo, inaczej wyglądałoby nasze dorosłe życie. (ks. T. Kancelarczyk)

My możemy również wpłynąć na to, by czyjeś dzieciństwo wyglądało inaczej. Fundacja Małych Stópek jest organizacją pozarządową utworzoną w 2012 roku, której misją jest budowanie postaw społecznych oraz ochrona każdego poczętego dziecka niezależnie od warunków i okoliczności w jakich się poczęło. Jej członkowie ratują dzieci zagrożone aborcją wyłącznie dzięki hojności ofiarodawców. Wspierają mamy w trakcie ciąży i potem po urodzeniu – mamę i dziecko. Pomagają w różny sposób zorganizować życie na nowo. I my możemy mieć w tym udział. Możemy pomóc tym kobietom, które odważyły się ratować dar Boży – dziecko, które z różnego powodu znalazły się w tej sytuacji. Ktoś je odrzucił, porzucił, zostawił bez pomocy, my nie zostawiajmy ich samymi. Duch Święty rodzący w nas miłość do Boga i do ludzi, porusza nasze serca, byśmy byli hojni, dla tych, których udało się uratować od zagłady. Niech te dzieciątka żyją godnie i w miłości. Od tego także, a tym samym i od nas zależy ich dorosłe życie. Wdzięczni Bogu i Mamie za życie, ludziom za wsparcie, będą szanować i pomagać innym, chronić każde życie.

Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych „Paczuszka dla Maluszka”, dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach dla dzieci w całej Polsce, dla podopiecznych Fundacji. (Od pierwszej niedzieli Adwentu do 18.12.2021)

W inicjatywę można włączyć się przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła i zostawiając pod choinką, która bierze udział w akcji, stoi w kościele. Członkowie Fundacji ofiarują ją potrzebującym dzieciom z najbliższego ośrodka opiekującego się dziećmi. Można również przesłać na konto Fundacji darowiznę, która pozwoli sporządzić paczuszkę dla jednego, potrzebującego Maluszka.

(Fundacja Małych Stópek ul. Świętego Ducha 9, 70-205 Szczecin, KRS: 0000417099, nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 Tytułem DAROWIZNA PACZUSZKA)

My, parafianie też jesteśmy do tego zaproszeni, by zabrać papierowe bombki z choinki w kościele i wesprzeć akcję.

Grażyna