Gazetka z 03.08.2014 r.

Kościół w swoich modlitwach często prosi o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Także w naszej parafii modlimy się w tej intencji. Mamy powody do radości, bo aktualnie w naszej parafii  dwie osoby są w seminarium duchownym.

Ciesząc się z tych powołań, chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o tym kim są nasi seminarzyści i jak wygląda ich droga, do której zostali powołani.

Słuchaczem  Szczecińskiego Seminarium Duchownego jest nasz parafianin Łukasz Paluch, który z radosnym uśmiechem często posługuje przy ołtarzu w naszym kościele, a także pisał do naszej parafialnej gazetki. Natomiast Dominik Żyła studiuje w seminarium Redemptoris Mater w Berlinie. Jest to seminarium diecezjalne, misyjne i międzynarodowe.

W nadchodzących tygodniach planujemy, choćby krótko, napisać o specyfice każdej z tych uczelni i o szczególnym charyzmacie seminarium Redemptoris  Mater. Podzielimy się informacjami o tym jak Droga Neokatechumenalna może prowadzić do szczególnych powołań i jakim jest narzędziem ewangelizacji w świecie. Chcielibyśmy także napisać o Wspólnocie Neokatechumenalnej działającej przy parafii p.w. Stanisława i Bonifacego.

 Łukasz Paluch i Dominik Żyła  będą naszymi przewodnikami w tych tematach.

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.