W niedzielę 13 lipca 2014 roku o godzinie 9-tej w naszym kościele odprawiona została msza święta dziękczynna w intencji ks. Tadeusza Albańskiego w związku ze złotym jubileuszem kapłaństwa. Msza była bardzo uroczysta, a Jubilat wzruszony. Zarówno złożonymi w imieniu parafian życzeniami jak i ciepłymi słowami skierowanymi do niego przez ks. Ignacego Stawarza.

Ksiądz Albański był przez długi okres proboszczem parafii pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza. W tej parafii, w której pracuje od ponad 30 lat uroczyście obchodzono jubileusz wieloletniego proboszcza.

Można się dziwić dlaczego i nasza parafia świętowała ten jubileusz.

Przyczyn było kilka.

Po pierwsze, część naszych parafian doskonale zna i ceni księdza Albańskiego. Wielu z nas chodziło do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Gwiazdy Morza gdzie ksiądz Albański był proboszczem i chcieliśmy dać znać, że mamy szacunek i uznanie dla jego pracy. Wdzięczni jesteśmy również, że przyjął pod swój dach księdza Dariusza Kiljana - naszego pierwszego proboszcza, gdy ten zaczynał organizować parafię na Siemiradzkiego.

 Po wtóre, proboszcz naszej parafii miał szczególny powód aby zaprosić Jubilata do nas i świętować wspólnie pięćdziesięciolecie kapłaństwa. Ksiądz Ignacy po ukończeniu seminarium duchownego w Szczecinie i otrzymaniu święceń został skierowany do posługi w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Gwiazdy Morza. Pierwsza parafia w życiu młodego księdza pozostaje na zawsze w pamięci. Pozostała więc w pamięci naszego proboszcza. Do dzisiaj ksiądz Ignacy wspomina swoją pierwszą parafię i pierwszego proboszcza z wdzięcznością. Zetknięcie się na początku drogi z serdecznym, ciepłym i prawdziwie rozmodlonym księdzem proboszczem było budujące. Ksiądz Ignacy zwrócił uwagę, że do parafii pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza kierowano bardzo często neoprezbiterów, gdyż ksiądz Albański potrafił być dla nich serdecznym opiekunem.

            Dzisiaj ksiądz Tadeusz Albański nie jest już proboszczem parafii Matki Bożej Gwiazdy Morza ale nadal aktywnie i z poświęceniem posługuje jako jej rezydent ale przede wszystkim kapelan w miejskim szpitalu, niosąc każdego dnia Pana Jezusa chorym i potrzebującym. Można to zgłosić paniom pielęgniarkom lub dzwoniąc na bezpośredni telefon (508-171-174).W kaplicy szpitalnej, w każdą niedzielę sprawuje o godz. 15.oo Mszę św.

            Całe życie księdza Tadeusza nacechowane jest wierną posługą Bogu i ludziom za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

RedakcjaJ

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.