Na ostatnim spotkaniu redakcyjnym postanowiliśmy, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca ukaże się w Gazetce informacja o pracy wspólnot parafialnych. Ufamy, że wierni poznając ducha grup wspólnotowych może przyłączą się do jednej z nich. Tak więc zaczynamy. 

Krąg biblijny – 21 lutego czwartek. Czytamy fragment Drugiej Księgi Kronik a następnie wymieniamy się krótkimi refleksjami. Wszystkich uderza ta sama skłonność drzemiąca w człowieku do nieposłuszeństwa wobec Pana. Zgodnie stwierdzamy, że choć historia powinna być nauczycielką życia, to w rzeczywistości tak się nie dzieje. Wciąż powtarzamy te same błędy, wciąż mamy nieodpartą potrzebę układania życia według własnego pomysłu. 

             Uważam, że jeśli wychodzimy ze spotkania z niepokojem w sercu, z jakąś refleksją, to oznacza, że ziarno zostało zasiane. A to, czy wyda właściwy owoc w dużej mierze zależy od naszej ufności Bogu i żarliwości modlitwy. 

             Nasze spotkania mają też charakter towarzyski. Wszyscy wiemy jak dobrze jest spotkać się w życzliwym, przyjaznym gronie, popatrzeć na siebie, opowiedzieć coś o sobie i posłuchać przeżyć innych. Wiemy, że kawa i ciasto spożywane w gronie ludzi, których łączy ten sam duch i cel, mają niepowtarzalny smak. Smak modlitwy, śpiewu, głośnego czytania i… (ostatnio pączków). Jak widać Krąg biblijny otwiera przed nami różne smaki życia. 

             Roman Brandstaetter w jednym z wierszy pisze: „jest święto Wszystkich Świętych, ale nie ma święta Biblii.” A ja powiem tak: „ależ jest, drogi Poeto, w czwartek w parafii św. Stanisława i Bonifacego”.

Lidia

Żywy Różaniec „Podajcie mi moją broń. Tym się zwycięża szatana” – tak mawiał o. Pio, kiedy brał do ręki różaniec. 

Od jesieni 2013 roku spotkania Wspólnoty odbywały się na plebanii w I soboty o 14.3o. Modliliśmy się, śpiewaliśmy, omawialiśmy miesięczne intencje, a także dzieliliśmy się osobistymi przeżyciami od ostatniego spotkania. Od 16.oo już w świątyni: różaniec, adoracja, medytacja, a o 17oo msza św. w naszej intencji. Trwało to 3,5 godziny, co dla niektórych członkiń było zbyt uciążliwe. 

Od lutego jest inaczej. W I sobotę msza św. w intencji naszej różańcowej Wspólnoty, poprzedzona wspólnym odmawianiem różańca i medytacją, a w III sobotę spotkanie na plebanii. Daje nam to możliwość częstszego bycia razem, a czas jednorazowo poświęcony na ten cel jest krótszy.

Być razem modlić się, zawsze trwać – to spotkania z Żywym Różańcem!

Elżbieta

Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam – niezawodni, choć nieliczni. III środa miesiąca. Najpierw różaniec, po nim msza św. zawsze z procesją z darami i spotkanie Wspólnoty. Ciasto, herbata, pogaduszki (także o majowej pielgrzymce?), modlitwa... i grono Przyjaciół powiększyło się.

Ks. Ignacy

Grupa Czwartkowaspotkała się w ostatnio przed Najświętszym Sakramentem w trzeci czwartek miesiąca. Pragniemy, aby to była stała forma naszej formacji. Rozmyślania przygotowała Grażynka, a s. Damiana wzbogaciła je pieśniami. Przygotowany śpiewniczek pozwolił włączyć się w modlitwę śpiewem wszystkim, którzy pozostali z nami po wieczornej mszy św. I tak jak cieszyliśmy się z tej obecności i zaangażowania, tak i spotkania na plebanii są otwarte i zawsze z radością witamy Wszystkich, którzy chcieliby z nich skorzystać. Nasza adoracja czwartkowa ma oprócz indywidualnych intencji jedną szczególną – modlitwa za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Tej modlitwy o świętych kapłanów tak bardzo potrzeba, szczególnie teraz gdy ujawnione zostały zgorszenia w Kościele, między innymi w trakcie spotkania w Watykanie w dniach 21-24 lutego. 

Adam

Bractwo różańcowe św. Józefa – tak się nazwaliśmy gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy 19 lutego. Najpierw msza św. ku czci św. Józefa – trochę inna, bo było słychać, że przeważają mężczyźni. Następnie nabożeństwo do naszego Patrona i spotkanie na plebani. Wielka radość wypełniła moje serce (i trzyma mnie do dzisiaj), że możemy być razem jako ci, którzy codziennie rozważają jedną tajemnicę różańca. Nie wszyscy mogli być, ale było nam razem bardzo dobrze. A tak po cichu marzę o kolejnej Dwudziestce. 

Ks. Ignacy

Nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.