Z powodu braku chętnych zapowiadana Pielgrzymka nie odbędzie się. Ale program zostawiamy. Polecimy jednak do Fatimy i Portugalii, by między innymi przywieźć Figurę MB Fatimskiej do przykościelnej kapliczki.

Pielgrzymka to podróż podjęta z pobudek religijnych do miejsc świętych. Każda pielgrzymka przypomina nam, że chrześcijanin jest człowiekiem w drodze do szczęśliwej wieczności. Jest też okazją do głębokich przeżyć duchowych, które związane są z intensywnym czasem przeżywanym w bliskości Boga. Pomocą są tutaj spotkania z Matką Najświętszą, aniołami, świętymi i błogosławionymi Kościoła w miejscach wybranych przez Boga, a także religijna atmosfera tego czasu stworzona przez pielgrzymów. Doświadczyliśmy tego wszystkiego przed rokiem pielgrzymując do włoskich sanktuariów. Piękny, radosny i owocny był to czas.

W tym roku 15 października ruszamy do Portugalii, w związku z 100 rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie. Chcemy wraz z Kościołem uwielbiać Boga za dar Maryi w Jej zatroskaniu o całą ludzkość. Po drodze planujemy też gościć u św. Teresy z Lisieux, Michała Archanioła w Mont Saint-Michel, w Lourdes, u św. Ignacego, św. Bernadety, Proboszcza z Ars i w wielu innych wyjątkowych miejscach (w Niemczech, Belgii, Francji i Hiszpanii). Dwa tygodnie wspólnego wędrowania do miejsc nad którymi niebo jest wciąż otwarte, a Bóg zsyła obfite łaski na tych, którzy tam docierają.

Zachęcam gorąco do zapoznania się z planem tej pielgrzymki (na ostatniej stronie) i do rozeznania woli Naszego Pana co do udziału w tym wydarzeniu. Życzę chrześcijańskiej odwagi i zaufania Temu, który wszystko może. Bo jeżeli On chce byśmy tam byli razem to i urlop i pieniądze na wyjazd się znajdą.

Niech Maryja, Matka Dobrej Rady pośredniczy w dialogu z Bogiem. Chcemy przecież tak jak Ona Jego wolę w życiu wypełniać.

 

PROGRAM PARAFIALNEJ PIELGRZYMKI DO FATIMY I NIE TYLKO

14 – 28. 10. 2017 rok

  1 DZIEŃ: Wyjazd ze Świnoujścia do Kevelaer (sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych w Niemczech) i Banneux (sanktuarium MB Ubogich w Belgii).

  2 DZIEŃ: Lisieux (sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus i jej bł. Rodziców Martin we Francji) i przejazd w kierunku Morza Północnego.

  3 DZIEŃ: Mont Saint-Michel (sanktuarium św. Michała Archanioła we Francji), wyjazd do Lourdes (sanktuarium MB na południu Francji).

  4 DZIEŃ: Całodniowy pobyt w Lourdes z udziałem w procesji.

  5 DZIEŃ: Przejazd do Loyoli (sanktuarium św. Ignacego) i do Burgos (największa katedra Hiszpanii)

  6 DZIEŃ: Katedry w Leon i w Oviedo – przechowywana jest w niej relikwia sudarium (chusta pośmiertna Jezusa).

  7 DZIEŃ: Santiago de Compostella (grób św. Jakuba ap. – cel Camino), Coimbra (tu żyła s. Łucja Santos).

  8 DZIEŃ: Całodniowy pobyt w Fatimie, wyjazd do Jaskiń Mira de Aire, wieczorna procesja. 

  9 DZIEŃ: Salamanka, Avila (św. Teresa od Jezusa) i Segowia, (grób św. Jana od Krzyża).

10 DZIEŃ: Saragossa, Lleida

11 DZIEŃ: Zwiedzanie Barcelony i pobyt w klasztorze benedyktynów na Montserrat (najważniejsze miejsce kultu Katalończyków z Czarną Madonną).

12 DZIEŃ: Loret de Mar (plaża), wyjazd do Ars sur Formans (tu posługiwał i jest pochowany św. proboszcz Jan Maria Vianney)

13 DZIEŃ: Paray le Monial (św. Maria Małgorzata Alacoque), Nevers (św. Bernadeta Soubirous); Vazelay (wzgórze i katedra z relikwiami św. Marii Magdaleny)

14 DZIEŃ: Besancon (muzeum zegarów) i Fulda, (relikwie św. Bonifacego).

15 DZIEŃ: Powrót do Świnoujścia.

Koszt ? Zgłoszenia i wpłaty do księży.
Drogo? Owszem. Pieniądze wydamy, ale za to jak się ubogacimy!

Serdecznie zapraszam – ks. Ignacy Stawarz

Nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.