W dniu 13.01. 2017 roku grupa 15-osobowa z naszej parafii wyruszyła busem na koncert najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata, który odbył się w hali Azoty Arena w Szczecinie. Patronat honorowy nad koncertem, którego trasa obejmuje 12 miast w Polsce pełni Pani prezydentowa Agata Duda. Koncertowi w Szczecinie patronował ks. arcybiskup Andrzej Dzięga.

Do wzięcia udziału w tej imprezie zainspirowali mnie wykonawcy, oraz cel na który był przekazany dochód: „Głodnych nakarmić”. Spędzając mile czas mogłam pomóc potrzebującym. Przy wejściu do hali, każdy uczestnik otrzymał program koncertu, do którego dołączony był opłatek.

Wśród publiczności były osoby starsze, duchowni, młodzież oraz dużo dzieci, które radośnie śpiewały i tańczyły przy scenie.

Wykonawcy to chór TGD czyli Trzecia Godzina Dnia, który wykonuje chrześcijańską muzykę pop-gospelową, pod kierownictwem Piotra Nazaruka.

Gościnnie wystąpili soliści: Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Mate.O, Piotr Cugowski. Wszyscy wykonawcy byli witani z wielkim entuzjazmem i radością.

Interpretacja wielu kolęd była zaskakująca. Słuchając np. „Nie było miejsca dla Ciebie” w wykonaniu Natalii Niemen, rozpoznałam dodane słowa z piosenki Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. W aranżacji innych kolęd były rytmy afrykańskie, latynoskie, bliskowschodnie, które porywały do tańca.

Atmosfera kilkutysięcznej widowni była wspaniała, czułam, że uczestniczę w cudownej, radosnej modlitwie. Oprócz kolęd i pastorałek członkowie choru śpiewali wersety z Pisma Świętego.

Końcowym utworem była wielka modlitwa uwielbienia „Gloria”, przeplatana fragmentami z księgi proroka Izajasza mówiącej o narodzinach Mesjasza.

W dalszej części koncertu wystąpił Ks. Biskup Henryk Wejman, który złożył nam życzenia w imieniu ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi i biskupów pomocniczych, dziękował wykonawcom i pobłogosławił opłatki.

Następnym punktem programu były wspólne życzenia. Na widowni nie było ważne, czy się znamy, czy nie. Wszyscy którzy siedzieli w pobliżu łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Czułam z tymi ludźmi wspólnotę, radość, atmosferę rodzinną.

Na zakończenie koncertu było wspólne śpiewanie: wszyscy artyści na scenie, teksty na telebimach i kilkutysięczny chór na widowni. Była wielka radość, były bisy, była niezwykła atmosfera… I był żal, że to już koniec. Hala powoli pustoszała.

Wracaliśmy szczęśliwi i pełni radości, bo dane nam było wziąć udział w wyjątkowym koncercie. Koncercie – modlitwie. Bardzo pięknej i radosnej.

Ela K.

1.      Dzieciątko się narodziło, wszystek świat rozweseliło.

Wesoła nowina, powiła nam Syna, Maryja.

2.      Wzięło na się człowieczeństwo, co pokryło Jego bóstwo.

Wesoła nowina, powiła nam Syna, Maryja.

3.      Trzej królowie przyjechali, dary trojakie Mu dali.

Wesoła nowina, powiła nam Syna, Maryja.

4.      Przynieśli Mu dary oto, mirę, kadzidło i złoto.

Wesoła nowina, powiła nam Syna, Maryja.

5.      Na to Boże Narodzenie, wesel się wszystko stworzenie.

Wesoła nowina, powiła nam Syna, Maryja.

6.      Świętą Trójcę wysławiajmy, Bogu cześć i chwałę dajmy.