Ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka rok 2016 jest rokiem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Największymi prorokami Bożego Miłosierdzia w Kościele byli św. siostra Faustyna Kowalska i św. Jan Paweł II.

W Dzienniczku św. Faustyny, który jest zapisem Jej spotkań z Bogiem, czytamy o 3 sposobach czynienia miłosierdzia: pierwszy – CZYN, drugi – SŁOWO, trzeci – MODLITWA. W tych trzech stopniach wyraża się MIŁOSIERDZIE wobec Boga i bliźniego. Słowa Jezusa skierowane do św. siostry Faustyny skłaniają nas do zastanowienia się, na ile my jesteśmy gotowi czynić miłosierdzie: w rodzinie, wśród sąsiadów, względem chorych, potrzebujących, wobec parafii jako małej wspólnoty Kościoła powszechnego.

Ksiądz proboszcz Ignacy zaproponował abyśmy codziennie o godz. 1500  w GODZINIE MIŁOSIERDZIA spotykali się w kościele u stóp obrazu z napisem „Jezu ufam Tobie” na wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. I tak się dzieje. Punktualnie o godz. 1500 rozpoczynamy modlitwę. Półmrok świątynny, w centrum Pan Jezus ukrzyżowany, wieczna lampka przed Najświętszym Sakramentem, ledwie migocący płomyk oliwnej lampki przed obrazem Jezusa Miłosiernego nastraja do medytacji słów „dla Jego bolesnej męki”. Najpierw śpiewamy pieśń okolicznościową rozważając miłość miłosierną wyrażoną w ofierze na krzyżu (obecnie wielkopostną), następnie wspólnie odmawiamy koronkę. Każdy uczestnik spotkania ma okazję poprowadzić jedną dziesiątkę. Koronkę kończymy wezwaniem Maryi Matki

Miłosierdzia, św. siostry Faustyny Kowalskiej i bł. ks. Michała Sopoćko – jej spowiednika i pierwszego apostoła tego nabożeństwa. Następnie ksiądz udziela błogosławieństwa i kończymy naszą modlitwę pieśnią. Każdy dzień gromadzi coraz więcej osób. Są to stali mieszkańcy Świnoujścia i goście (kuracjusze, wczasowicze). W ten sposób wspólną modlitwą czynimy miłosierdzie.

Od Wielkiego Piątku do koronki dołączymy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Przez 9 dni będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu odmienną grupę dusz, „zanurzając” je w morzu Miłosierdzia i prosząc przez gorzką mękę Pana Jezusa o litość dla nich.

Przez codzienną modlitwę, czyny i słowa wypracowujemy w sobie cnotę wytrwałości i pogłębiamy wiarę w to, że Miłosierdzie Boże jest największym przymiotem Boga.

Przychodzę na to krótkie, ale jak głębokie w treść nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa, bo czuję potrzebę spotkać się z Panem , bo wierzę, że Pan czeka na mnie i na każdego z nas. Przychodzę gdyż chcę Mu tą modlitwą zadośćuczynić za Jego cierpienia, wynagrodzić za zniewagi, których doznaje każdego dnia. Przychodzę, bo wiem, że jestem grzeszna i bardzo potrzebuję Jego miłosierdzia Chcę Go też przeprosić, uwielbić i podziękować Mu za wszelkie dobro otrzymane przez modlitwę przed tym wizerunkiem mojego Pana i Zbawcy. Proszę Jezusa Miłosiernego o wytrwanie w wierze, zaufaniu i miłości.

Maria

Zapraszamy do wspólnej modlitwy każdego dnia o godz. 1500  w naszym kościele pw. świętych Stanisława i Bonifacego w Świnoujściu. Bądźmy apostołami Bożego Miłosierdzia.

 

Nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.