Słowa te stanowią refren hymnu tegorocznych Światowych Dni Młodzieży (ŚDM), które już w dniach 26 – 31 lipca tego roku odbędą się w Krakowie z udziałem Papieża Franciszka i młodych ludzi z całego świata. To ważne wydarzenie, które poświęcone będzie Bożemu Miłosierdziu poprzedzone zostanie pobytem młodzieży z całego świata w polskich diecezjach. W tym również w naszej diecezji, a nawet w naszej parafii. Niecodziennie zdarza się taka okazja, aby gościć młodych ludzi z Brazylii, Kolumbii, Meksyku, Kanady… Chociaż pochodzimy z różnych krajów to łączy nas miłość do tego samego Boga. Łączy nas wspólnota, która nie zna granic.

 Młodzi ludzie przyjadą do nas 20 a wyjadą 25 lipca. Ich oczekiwania nie będą wygórowane. Wystarczy im skromne miejsce do spania i zwykłe śniadanko J. Tak aby mieli siłę do poznawania naszego regionu, wspólnych spotkań, modlitwy i uwielbienia Tego, dla którego pokonają tysiące kilometrów. Otwórzmy nasze serca i zdecydujmy się przyjąć pod swój dach młodych ludzi. Okażmy swoje miłosierdzie pielgrzymom podążającym za Chrystusem. Sprawdźmy w praktyce czy nie są nam obce uczynki miłosierdzia względem ciała: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, podróżnych w dom przyjąć. To tak niewiele. A jednocześnie tak dużo. Dlatego warto rozważyć w swoim sercu i w swojej rodzinie J możliwość przyjęcia na te 5 nocy dwójki młodych ludzi. Wystarczy 50 chętnych rodzin, abyśmy mogli ugościć w naszej parafii 100 pielgrzymów w wieku od 14 do 35 lat.

 Spotkanie z tymi młodymi ludźmi nie będzie wydarzeniem towarzyskim. Przede wszystkim ich obecność stanowić dla nas będzie przeżycie duchowe, do którego również powinniśmy odpowiednio się przygotować. Dlatego mile widziane będą wszystkie osoby, szczególnie młodzi, które chciałyby włączyć się w przygotowanie tej niecodziennej wizyty, która czeka naszą parafię. Osoby pełne pomysłów, dobrej woli i otwartego serca. Pokażmy tym młodym ludziom z różnych części świata, że parafia pw. świętych Stanisława i Bonifacego BM w Świnoujściu jest wspólnotą ludzi gościnnych, ciepłych, potrafiących wspólnie kochać i uwielbiać Jezusa, słuchając Słowa Bożego i wcielając Je w naszą codzienność.

 Warto wspomnieć, że twórcą idei ŚDM był św. Jan Paweł II, a symbolami tych dni są 3,5 metrowy prosty krzyż oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Wybawicielki Ludu Rzymskiego). Oba te symbole podarował młodzieży właśnie Ojciec Święty. Po dziś dzień towarzyszą one wszystkim obchodom ŚDM, a co więcej przed międzynarodowymi obchodami peregrynują one po diecezjach kraju gospodarzy.

 W związku ze zbliżającymi się ŚDM w Krakowie te święte symbole nawiedzają liczne polskie parafie. W dniu 9 lutego 2016 roku będą gościły w naszej parafii. Niedługo. Zaledwie kilka godzin, w czasie których odbędzie się Droga Krzyżowa i adoracja. Postarajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Pamiętajmy o słowach, które Pan Jezus skierował do św. Siostry Faustyny: „Miłość moja nikogo nie zawodzi”.

 Jako zachętę do zaangażowania się w organizację diecezjalnych ŚDM oraz do aktywnego w nich uczestnictwa polecam oficjalny teledysk ŚDM Kraków 2016 "Błogosławieni miłosierni" dostępny na stronie internetowej: https://www.youtube.com/watch?v=joBSdPV3oMo

 MG

Nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.