Skończyły się Święta Bożego Narodzenia. Które to już Święta w naszym życiu?

W takich chwilach bardziej niż każdego innego dnia czujemy upływ czasu. Coś znowu się skończyło. Coś się rozpocznie. Minął kolejny rok. To czas nieco nostalgiczny, czas w którym dokonujemy podsumowań, patrzymy wstecz a czasem coś planujemy.

Redakcja „Gazetki”,  w tym szczególnym okresie chce się przed parafianami i samym sobą rozliczyć.

Próbowaliśmy w mijającym roku przyczyniać się do tworzenia wspólnoty. Pisaliśmy o wydarzeniach w parafii i w naszym kościele, postanowiliśmy pisać o ludziach naszej Wspólnoty abyśmy w ten sposób stali się sobie trochę bliżsi.

Kończący się rok jest rokiem Życia Konsekrowanego. Znalazło to swój wyraz w życiu naszej parafii a co za tym idzie w tekstach zamieszczanych w „Gazetce”. Pisaliśmy o siostrach zakonnych wywodzących się ze Świnoujścia i relacjonowaliśmy parafialną pielgrzymkę w ramach której odwiedzaliśmy obecne w naszej diecezji klasztory żeńskie, po to aby poznać codzienność i charyzmaty zakonnic o których tak mało wiemy.

Pisaliśmy o sprawach dla nas ważnych, jakimi wydał nam się problem dopuszczalności krytyki Kościoła, krytyki w Kościele, problem postawy chrześcijan wobec uchodźców, a także kontrowersyjny zdaniem redakcji pogląd o prześladowaniu Kościoła w Polsce. Pisaliśmy też o obradach Synodu Biskupów w Rzymie, który poświęcony był sprawom rodziny i o nadziejach i obawach związanych z przewidywanymi owocami Synodu. Temu tematowi planujemy poświęcić najbliższy numer „Gazetki”. Staraliśmy się również relacjonować przebieg spotkań Rady Duszpasterskiej naszej parafii.

W związku z rozpoczętym właśnie Rokiem Miłosierdzia śledziliśmy wszystko to co działo się w parafii. W „Gazetce” znaleźliście teksty dotyczące Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, rekolekcji głoszonych przez siostrę tego zgromadzenia dr Teresę Szałkowską oraz teksty dotyczące nowego obrazu Jezusa Miłosiernego, który w czasie trwania rekolekcji został poświęcony przez biskupa Henryka Wejmana.

Czy któreś z naszych tekstów zwróciły Waszą uwagę, czy może to co piszemy nie jest dla Was ważne? Czy nawet ostatni tekst dotyczący dbałości o czystość i piękno naszego kościoła i kwestię organizacji prac porządkowych w kościele i wokół niego nie wydał się Tobie tekstem skierowanym do kogoś obok, lecz nie do Ciebie?

Rozumiem, zrobienie pierwszego kroku w osobistym zaangażowaniu się w pracę na rzecz Wspólnoty nie jest łatwe. Próbujmy jednak.

Nadchodzi nowy rok. Czy zmieni on coś w naszej Wspólnocie? Zapewniamy, będziemy nadal, konsekwentnie pisać o tym co dla nas w życiu parafii ważne, a Wy czasami podpowiadajcie o czym czytać chcielibyście.

 

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku wszystkim Parafianom
i Gościom życzymy wszelkiej pomyślności. Niech nadchodzący rok będzie wypełniony pokojem, tym pokojem który płynie
z wiary, nadziei i miłości.

 

Redakcja

 

Nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.