Kulminacyjnym punktem naszej pielgrzymki było nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu i posługujących tam Sióstr Jezusa Miłosiernego. Historia tego miejsca jest wręcz niesamowita.

Kościół pod wezwaniem Św. Krzyża, jako miejsce przyszłego Sanktuarium i najbliższego otoczenia Domu Macierzystego nowego zgromadzenia opisała dokładnie swojemu spowiednikowi ks. Michałowi Sopoćce, jako prorocze widzenie, siostra Faustyna jeszcze w Wilnie, przed II Wojną Światową. Zgromadzenie powstało po wojnie i już po śmierci s. Faustyny. Ten Kościół w Myśliborzu odwiedził później ks. Sopoćko, znajdując wszystko tak jak mu opisała s. Faustyna.

Siostra Teresa oprowadziła nas po kaplicy i kościele, opowiedziała historię Zgromadzenia i Sanktuarium, pięknie przygotowując nas do oddania się w opiekę Jezusa Miłosiernego.

Okazało się, że nie mniej ekscytująca jest współczesna historia tego miejsca. W Domu Macierzystym Sióstr przylegającym do Sanktuarium, znajduje się w kaplicy olbrzymi obraz uśmiechającego się Jezusa Miłosiernego, a ściany korytarzy pełne są zdjęć uratowanych lub uzdrowionych dzieci. Siostry ugościły nas znakomitym obiadem z deserami ale największym darem była możliwość wspólnej modlitwy przed obrazem podpisanym: Jezu Ufam Tobie, uśmiechającego się Jezusa i oddanie się Miłosiernemu Jezusowi w Sanktuarium z błogosławieństwem relikwiami Siostry Faustyny. Czuliśmy mocno obecność Boga wśród nas.

Nasz pielgrzymi pobyt w Myśliborzu stanowił też dobre wprowadzenie do zbliżającego się Roku Miłosierdzia Bożego. A cała dwudniowa pielgrzymka była swoistym dotknięciem bogactwa różnorodnych charyzmatów kilku posługujących w naszej Archidiecezji Zgromadzeń Żeńskich, w związku z trwającym Rokiem Życia Konsekrowanego.

Grażyna i Adam Szczodry