Gazetka 17.05.2015

Od ponad 10 lat spotykamy się w naszej małej wspólnocie, z częstotliwością co 2 tygodnie, właśnie w czwartek, stąd nasza nazwa. Inspiracją do jej powstania był kontakt z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża i ich charyzmatem. Jeden z domów sióstr znajduje się również w Świnoujściu - Przytorze.

Nasze spotkania są formą dialogowanej katechezy dla dorosłych, do której przygotowujemy się najpierw my świeccy sami – studiując dokumenty Kościoła, czy przygotowując fragmenty Pisma św. – a następnie je omawiamy w obecności księdza i sióstr Uczennic Krzyża.

W naszych spotkaniach nie brakuje aktualnych tematów z życia Kościoła Powszechnego, ale również naszej Parafii. W tym roku, rozpoczęliśmy już przygotowania do Roku Miłosierdzia, który papież Franciszek zapowiedział specjalnym dokumentem – bullą papieską.

Rok Miłosierdzia rozpocznie się już w grudniu i ma zwrócić uwagę wiernych na kult Bożego Miłosierdzia. Wydaje nam się, że wobec tragicznych wydarzeń w świecie, masowego prześladowania chrześcijan, ale również wobec niepokojących i galopujących przemian w Europie, która odcina się od swoich chrześcijańskich korzeni, kult Miłosierdzia Bożego może stać się skutecznym ratunkiem i ochroną dla wielu z nas. Istotne dla nas jest również i to, że kult Miłosierdzia Bożego jest związany z polską Świętą S. Faustyną Kowalską. Rozpoczęliśmy w związku z tym od lektury jej osobistego Dzienniczka, co nie jest łatwe.

Nasze spotkania to nie kolejna forma klubu dyskusyjnego, ale wysiłek formacyjny każdego z nas i okazja do wspólnej modlitwy. Nie jesteśmy zamknięci tylko na siebie i szczerze zapraszamy na nasze spotkania, o których informacje pojawiają się w ogłoszeniach duszpasterskich naszej Parafii.

as