Gazetka 19.04.2015

W dniach od 19 do 25 kwietnia 2015 roku Kościół w Polsce przeżywa siódmy Tydzień Biblijny, który jest organizowany przez stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II.

Dzieło Biblijne to stowarzyszenie będące organizacją kościelną, które zostało powołane przez Episkopat Polski w dniu 25 września 2005 roku. Celem stowarzyszenia jest pogłębianie rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma Świętego, aby w ten sposób kształtować duchowość i kulturę biblijną wśród wiernych.

Hasłem Dzieła Biblijnego są słowa z Księgi Mądrości, nawiązujące do zaistnienia świata i człowieka: „Panie, któryś wszystko uczynił swoim słowem” (Mdr 9,1). Dzieło zostało nazwane imieniem Jana Pawła II głównie dlatego, że w jego pismach odnaleźć można wiele inspiracji do twórczej egzegezy tekstów biblijnych.

Dla nas wszystkich, Tydzień Biblijny niech będzie inspiracją do częstszego czytania Pisma Świętego. To przecież dla chrześcijan najważniejsza księga. Bardzo pięknie do tej lektury zachęca ks. Jakub Bartczak:

Pismo Święte jest najciekawszą książką, jaką kiedykolwiek miałem okazję przeczytać. Dla mnie jest to Księga Życia. Zaskakujące jest, że Pan Bóg mówi do nas rzeczy aktualne, które nas dotyczą w różnych okolicznościach naszego życia. Bardzo często sięgałem z konkretnym pytaniem do Pisma Świętego i uzyskiwałem odpowiedź. Cały czas, na różnych etapach życia odkrywam, że Pan Bóg mówi nowe rzeczy, w tych samych słowach. To jest coś niesamowitego”.

Temat tegorocznego Tygodnia Biblijnego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię(Mk 1,15) nawiązuje do tematu przeżywanego roku duszpasterskiego. Obchody Tygodnia Biblijnego to czas szczególny, przede wszystkim dla osób skupionych w Kręgu Biblijnym.

Krąg Biblijny w naszej parafii został utworzony 16 marca 2000 roku, a więc dokładnie 15 lat temu. Skupia on tych parafian, którzy głęboko wierzą, że bez wnikliwego zagłębiania się w Słowo Boże nie będzie prawdziwej wiary i głębokiego przeżywania Eucharystii.

W Kręgu Biblijnym przy naszej parafii jest skupionych 12 osób. Spotkania odbywają się na plebanii, co drugi czwartek przed wieczorną mszą św. W każdym spotkaniu uczestniczy któryś z naszych księży. Treścią spotkań jest poznawanie, wspólne czytanie i analizowanie Pisma Świętego. Aktualnie pochylamy się nad II Księgą Samuela.

Zwieńczeniem Tygodnia Biblijnego będzie nabożeństwo Słowa Bożego, które przygotowują Członkowie naszego Kręgu. Jego temat brzmi: „Zwróceni ku Światłości: ze śmierci do życia”. Zapraszamy serdecznie w niedzielę 26 kwietnia na godz. 17.oo do kościoła.

Elżbieta

Życzymy trwania w radości Zmartwychwstania - Redakcja