Gazetka 12.04.2015

Wojtek, Grzegorz, Seweryn i Roman. Dużo mają za sobą, choćby lata spędzone w zakładach karnych, a przed nimi… 1950km. Tyle wynosi dystans z Łodzi do Rzymu przez Medjugorie, który zamierzają pokonać pieszo pchając wózek z obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem Jezu ufam Tobie w języku arabskim. Nie jest to zwykły obraz, a i pielgrzymka jest niezwykła. Każdy z nich wie czym jest Boże Miłosierdzie, bo osobiście Go doświadczyli. Teraz wyruszają żeby dzielić się tym, co sami dostali. Najlepsze rzeczy są za darmo. Pielgrzymka jest modlitwą zanoszoną także nogami o pokój dla zagrożonego konfliktem świata, za prześladowanych chrześcijan, o wierność Ewangelii oraz w intencjach wpisywanych do Księgi Intencji. Pielgrzymi wiedzą, że najgorsze scenariusze można odwrócić i o to będą się modlić w drodze.

W Wielki Poniedziałek dotarli z obrazem do naszej parafii, odwiedzając w drodze z Łodzi jeden areszt, trzy zakłady karne i trzy schroniska dla bezdomnych (w każdym z tych miejsc wspólnota miejsca razem z pielgrzymami odmówiła Koronkę do Bożego Miłosierdzia). Do Świnoujścia przyjechał z tego powodu również ks. bp Henryk Wejman. Najpierw odmówił koronkę i sprawował Eucharystię z bezdomnymi w schronisku na Karsiborskiej, a o 17.oo w naszej świątyni.

W trakcie mszy św. odprawionej w intencji o miłosierdzie dla naszych parafian, zwrócił uwagę na to, iż „bardzo ważnym jest to, by służyć Bogu Miłosierdzia” (Servire Deo Misericordiae jest zawołaniem naszego nowego biskupa pomocniczego). Podczas homilii podkreślił, że człowiek wiary powinien czynić wiele starań, by miłosierdzie Boże dostrzec, przyjąć i przekazywać je innym. „Rozprzestrzenianie” miłosierdzia winno się odbywać poprzez modlitwę, słowo i działanie.

W modlitwie powierzam siebie i bliźnich Panu. Poprzez rozmowy z drugim człowiekiem okazują mu zrozumienie i daję wsparcie. Natomiast działanie jest konkretną formą aktywności dla dobra potrzebujących.

Świadomi takich sposobów kontaktowania się z Bogiem i człowiekiem przyczyniamy się do budowania świata bardziej szczęśliwego i bezpiecznego.

Przebieg pielgrzymki można śledzić na stronie: http://idzieczlowiek.pl/

Życzymy trwania w radości Zmartwychwstania - Redakcja