Gazetka 25.01.2015

Z okazji trwającego roku życia konsekrowanego kontynuujemy rozpoczęty w ubiegłym tygodniu temat powołań do życia konsekrowanego z naszego miasta. Przedstawiliśmy: S.M. Marię Magdalenę (Joannę Czerwińską) Karmelitankę bosą i S.M. Albertę (Alicję Pietroczuk) Orionistkę.

Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią przedstawiamy dwie kolejne nasze „Perły”:

S. M Vianeya Rogowska (ur. 1964) Marianka, obecnie przebywa na Filipinach Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej

„Naszym szczególnym celem jest - zgodnie z charyzmatem Księdza Założyciela - troska o dziewczęta moralnie zagrożone, ubogie, opuszczone i chore. Ponadto otwieramy się także na inne potrzeby świata. Mamy dom w Świnoujściu przy ul. Szopena 7, tel. 91 321 38 54”

http://www.marianki.pl

Założyciel:

ks. Jan Schneider (1824 - 1876), ur. w Mieszkowicach k. Prudnika, na terenie Zaboru Pruskiego

Patroni:

Maryja Niepokalana, św. Józef, św. Augustyn, św. Róża z Limy

Dzień poświęcony modlitwie za S. Marię Vianeyę:

07.12.2015 (poniedziałek) msza św. o godz. 6.30 (139 rocznica narodzin dla Nieba sługi Bożego ks. Jana Schneidera)

 

S. M. Marietta (Regina Kamińska) (ur. 1970) Antoninka, obecnie przebywa w Rzymie, Zgromadzenie Sióstr Opieki Społecznej Św. Antoniego

Powołanie nasze wyrasta z ideału franciszkańskiego życia: ubogiego i radosnego, oddanego Bogu. Idąc śladami Jezusa i starając się naśladować Go przez życie według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, pamiętamy, że w Nim jest nasza mądrość, uświęcenie i nagroda życia wiecznego”.

http://www.antoninki.com.pl/

Założycielka:

Matka Innocenta Rzadka (1894 - 1962)

Patroni :

Św. Antonii Padewski, św. Franciszek

Dzień poświęcony modlitwie za S. Marię Mariettę:

04.09.2015 (piątek) msza św. o godz. 6.30 (53 rocznica narodzin dla Nieba Matki Innocenty Rzadkiej).

 

I jeszcze kilka informacji statystycznych dotyczących powołań zakonnych:

Do zakonów męskich w Polsce zgłosiło się w 2011 roku 194 mężczyzn. Najwięcej kandydatów mieli franciszkanie, dominikanie i kapucyni.

Praktycznie w każdym seminarium zakonnym w Polsce kształcą się również klerycy innych narodowości. Najwięcej kleryków obcokrajowców  w 2011 roku miały seminaria: pallotynów, franciszkanów konwentualnych, karmelitów bosych i oblatów NMP.

Natomiast do żeńskich zakonów wstąpiło w 2011 roku 209 postulantek, a w nowicjatach do życia zakonnego przygotowują się 323 nowicjuszki. Jak wynika ze statystyk udostępnionych przez Krajową Radę Duszpasterstwa Powołań w 2011 roku w żeńskich zgromadzeniach zakonnych było w Polsce 19322 sióstr (18234 to zakonnice po ślubach wieczystych, a 1088 to tzw. profeski czasowe czyli młode siostry, które złożyły śluby na okres roku lub 3 lat).

 

Życzymy dobrego tygodnia - Redakcja

 

Kontakt z redakcją Gazetki:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2014 Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.