Gazetka 11.01.2015

W Roku Życia Konsekrowanego, który będzie trwał do 02. lutego 2016 roku Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do szczególnej pamięci i modlitwy za osoby konsekrowane. Podkreśla, iż Obecny rok dotyczy całego Kościoła, który jest wezwany, by towarzyszyć osobom konsekrowanym, dzieląc ich radości, trudności i aby z nimi współpracować.

Nasza szczególna odpowiedzialność – członków Kościoła lokalnego – dotyczy tych, którzy z naszego grona wstąpili do wspólnot zakonnych. Według nieoficjalnych danych naszego kolegium redakcyjnego, po II Wojnie Światowej ze Świnoujskich rodzin „wyszły” cztery żeńskie powołania (żadne męskie), które do dzisiaj służą w różnych wspólnotach zakonnych i miejscach świata. Pomiędzy nami żyją ciągle ich Rodzice.

Poniżej prezentujemy krótkie informacje o tych naszych Świnoujskich „Perłach” i adresy internetowe stron ich zgromadzeń, z których możemy zaczerpnąć jeszcze więcej informacji na temat ich charyzmatu, założycieli, patronów i placówek. Proponujemy również wspólną modlitwę w ich intencjach – w szczególnych dniach narodzin dla nieba poszczególnych założycieli zgromadzeń.

S. M. Maria Magdalena (Joanna Czerwińska) (ur. 1960) Karmelitanka Bosa, obecnie przebywa w Klasztorze Miłości Miłosiernej w Szczecinie, Zakon Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Zgodnie z Regułą, Siostry starają się zachowywać ustawicznie Słowo Boże w myśli i w sercu sprzyja temu właściwy klimat milczenia i samotności. Codzienna Eucharystia, sprawowanie wspólnie Liturgii Godzin, posiłki i rekreacja jednoczą wspólnotę w poszukiwaniu Boga i życiu w autentycznej siostrzanej miłości.

www.karmel.szczecin.pl

Założycielka:

św. Teresa od Jezusa (1515 – 1582)

Patronka

Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel

Dzień poświęcony modlitwie za S. Marię Magdalenę:

15.10.2015 (czwartek) msza św. o godz. 6.30  (433 rocznica urodzin dla nieba św. Teresy)

S. M. Alberta (Alicja Pietroczuk)(ur. 1962) Orionistka, obecnie przebywa w Meru/Kenia, Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia

Szczególnym i specjalnym celem Zgromadzenia jest pełnienie miłosierdzia względem bliźnich przede wszystkim przez poświęcenie życia, aby doprowadzić do poznania i umiłowania Jezusa Chrystusa, Jego Namiestnika "słodkiego Chrystusa na ziemi", Biskupa Rzymskiego i Kościoła świętego, dzieci ludu i ubogich najbardziej oddalonych od Boga oraz najbardziej opuszczonych, przez nauczanie doktryny chrześcijańskiej i praktykę dzieł ewangelicznego miłosierdzia.

www.orionistki.pl

Założyciel i Patron:

św. Alojzy Orione (1872 1940)

Dzień poświęcony modlitwie za S. M. Albertę:

12.03.2015 (czwartek) msza św. godz. 6.30  (75 rocznica narodzin dla Nieba św. Alojzego Orione)

O dwóch pozostałych „Perłach” ze Świnoujścia napiszemy w następnym tygodniu

Życzymy dobrego tygodnia Redakcja