NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ

10.04.2022 r.

prośmy za Uchodźców i tych co im pomagają, o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie (rocznica katastrofy)

18.oo  (sobotni wieczór)  śp. Zofia ŻABA (od uczestników pogrzebu)

19.oo  (Neokatechumenat)  w int. żony Anny (ur.) dz. – błag.

7.3o  śp. Stanisław (rocz.)

8.4o  godzinki o MB Bolesnej

9.oo  śp. Józef KAFEL (10r.)

10.3o  śp. Czesław TOMALA; Małgorzata, Marcin, Tomasz; Stefania i Czesław FLOREK (transmisja)

12.oo  w int. Elżbiety i Zbigniewa (45r. śl.) dz. – błag.

17.15  gorzkie żale

18.oo  śp. Ludwika; Elżbieta

Wielki poniedziałek

6.3o  w int. Grupy Porankowej dz. – błag.

18.oo  o błog. Boże i potrzebne łaski dla Ewy i Marka oraz ich rodziny

Wielki wtorek

15.oo  koronka

18.oo  w int. Donaty (ur.) dz. – błag.

Wielka środa

6.3o  o uzdrowienie Pawła przez wstawiennictwo Sługi Bożego ks. Franciszka BLACHNICKIEGO

15.oo  koronka

18.oo za ks. Ignacego; w int. Magdalen (40ur.) jej syna Michała (21r ur.) oraz za całą rodzinę; za Monikę (24ur.); o owocne przeżycie Świąt dla naszej Wspólnoty; o pokój serca i na świecie; za Krzysztofa; za Ojczyznę; o nasze nawracanie się; w intencjach, z którymi przyjdziemy na mszę św.

Wielki czwartek Święto Chrztu Polski

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK: 19.oo Msza św. Wieczerzy Pańskiej (transmisja); adoracja Jezusa w ciemnicy (ulicami w kąciku parafianina) do 24.oo i od 7.oo. Niech dotrze do nas skarga Jezusa: Jednej godziny nie mogliście czuwać ze mną?

WIELKI PIĄTEK: obowiązuje post ścisły; od 7.oo cd. adoracji Jezusa w ciemnicy (ulicami); modlitwa liturgią godzin: 9.oo jutrznia; 12.3o godzina czytań; 15.oo nowenna do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa ulicami parafii: Siemiradzkiego, Grottgera, Moniuszki, Prusa do Promenady; 19.oo Liturgia Męki Pańskiej (transmisja); przeniesienie Jezusa do Grobu i adoracja przez całą noc i dzień do Wigilii Paschalnej ulicami – są listy

WIELKA SOBOTA: adoracja Jezusa w grobie; modlitwa liturgią godzin: 9.oo jutrznia i 12.3o godzina czytań; błogosławienie pokarmów wielkanocnych: 10.oo, 11.oo, 12.oo, 18.oo – będziemy zbierać ofiary na paczki od naszej parafii dla Ukrainy; 15.oo nowenna do Miłosierdzia Bożego

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

23.oo WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC (transmisja)

(liturgia światła, słowa, chrzcielna i eucharystyczna zakończona procesją)

9.oo  za zmarłych z rodz. ZABŁOCKICH, MUSIAŁÓW i KRĘCISZÓW

10.3o  w int. Marty i Marcina dz. – błag.

12.oo  śp. Zofia ŻABA (mies.) (transmisja)

15.oo  nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.oo  śp. Stanisława JAKIMIAK (od uczestników pogrzebu)

Z całego serca dziękujemy:

– za życzliwość i duchowe wsparcie,

– za włączanie się w liturgię i czytanie Męki Pańskiej,

– za porządek i piękno w kościele oraz wokół niego,

– za ofiary na kwiaty do przyozdabiania świątyni i wszelkie inne.

Przygotujmy się duchowo na Święta – okazja do spowiedzi przed mszami św. i po koronce.

Trwają przygotowania do Pielgrzymki na Dolny Śląsk w dniach 09 – 14 maja 2022 r. Koszt ok. 800zł. Zamiar wyjazdu proszę zgłosić do ks. Ignacego.

Wielu łask życzymy Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom.

Niech rozważanie Męki Zbawiciela jeszcze bardziej otwiera nasze serca na Jego miłość i zaowocuje radością z udziału w Jego zwycięstwie. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Ks. Ignacy Stawarz, proboszcz: 501317141